Album Grunwaldzki - www.album-grunwaldzki.iq.pl

Album Grunwaldzki


Kżyrzacy 2

"Krzyżacy" jeszcze inaczej!


Jagiełło produkuje bimber, Kżyrzacy biegają w białych dresach w czarne paski. Danuśka marzy, by zostać tancerką go-go. Jagienka woli... kobiety. Odwiedźmy plan filmu "Kżyrzacy 2". Jego akcja dzieje się współcześnie, a bohaterowie nie przypominają swych literackich pierwowzorów.


Obrodziły nam w tym roku nowe ekranizacje "Krzyżaków". Niedawno głośno było o komedii "1409 - afera w zamku Bartenstein", tymczasem w produkcji jest także kolejna zabawa. Nazwano ją "Kżyrzacy 2" (tak, tak!) i ma być komedią o umysłowym średniowieczu, groteskowym portretem współczesnych Polaków.

W filmie ITI reżyserowanym przez Dariusza Goczeła występują m. in. Małgorzata Kożuchowska (Danuśkla), Maja Hirsch (Jagienka), Witold Dębicki (Jagiełło), Tomasz Sapryk (Jurand), Sławomir Pacek (Zbyszko).

Tematem jest kontrabanda uprawiana przez grupę "biznesmenów" Z Polski pod wodzą Króla i niemieckim gangiem. Handlują papierosami "Malborck". Jurand ma sieć "dziupli", a jego córka Danuśka jest mistrzynią tańca na rurze. Co będzie dalej - zobaczymy.

Wywiad z odtwórcą roli Maćka z Bogdańca - Krzysztofem Kołbasiukiem.

- Czy wiedział Pan, co to będzie za Maćko?

- Nie, nie wiedziałem. Wiedziałem, że będzie to coś innego, niż spodziewa się człowiek po skojarzeniu z lekturowymi "Krzyżakami". Po przeczytaniu scenariusza naszły mnie wątpliwości, czy podołam. Grałem już w komediach, lecz w czymś tak zwariowanym jeszcze nie brałem udziału. Uważam jednak, że w kontekście przymiarek do ponownej realizacji "Krzyżaków", o których słyszeliśmy, jest najbardziej trafiony scenariusz i najbardziej oryginalny.

- Czy nie sądzi Pan, że tytuł "Kżyrzacy 2" jest nadużyciem?

- Nie wiem, czy Pan Ford by się przewrócił w grobie, gdyby usłyszał, że to "Krzyżacy 2", mało tego, ma tu miejsce zamiana liter w tytule. Dla mnie to nie jest żadne nadużycie. To zupełnie inny film.

 


Album Grunwaldzki

Licznik odwiedzin od
19 grudnia 1999

STAT4U
Statystyki stronyUstaw tą stronę jako startową!

IQ PL - Sponsor serwisu
IQ PL
Sponsor serwisu

- N A G R O D A -- W Y S Z U K A J -
w serwisie

powered by
Google
- A N K I E T A -
Jak zamierzasz uczcić w 2010r. 600-lecie Bitwy pod Grunwaldem?
Przyjechać na bitwę 2010
Popatrzeć w telewizji na retransmisję
Nie intere-
sować się bitwą w 2010


- W E B R I N G -

Polskie Strony Historyczne

- B A N E R K I -

Historia
Toplista

Polskie forum historyczne
Polskie forum
historyczne

Copyright (c) 2000-2011 Dariusz Potoczek.